wymiary niemowlaka

Artykuły dotyczące tematu wymiary niemowlaka znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wymiary niemowlaka. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Niełatwo jest być córką Raviego Shankara i siostrą Nory Jones. "Kulturze TV" Anoushka Shankar opowiada, dlaczego porzuciła klasyczną muzykę hinduską dla elektroniki i o tożsamości azjatyckich artystów urodzonych na Zachodzie.
 • "Ekipa" to pierwsza po 25 latach polska produkcja Agnieszki Holland. Serial Polsatu z gatunku political fiction od 13 września na ekranach. "Ekipa" ma pokazać dramatyczny wymiar polityki w polskich realiach - jej ludzką złożoność, piękno i szpetotę codziennych batalii, wyborów i decyzji.
 • EKIPA SERIAL PROD. POLSKIEJ REZ. AGNIESZKA HOLLANDFOT. POLSAT
  Polityczna fikcja, a może rzeczywistość. Dziś wieczorem zobaczymy pierwszy odcinek "Ekipy" - nowego serialu Agnieszki Holland.
 • Specjalnie dla DZIENNIKA Andrzej Seweryn opowiada o współpracy z twórcą "Ziemi obiecanej".
 • 10.05.2007 Warszawa sejm wywiad z przewodniczacym Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem , przeprowadzony przez Michala Karnowskiego i Piotra Zarembenz Donald TuskFot. Wojciech Grzedzinski
  Polscy politycy, i to zarówno z prawa jak i z lewa, nie ukrywają zaskoczenia po decyzji Jana Rokity, który odchodzi z polityki. "Scena polityczna sporo na tym straci" - komentuje Tadeusz Cymański. "To człowiek, który pomógł przejść Platformie Obywatelskiej z drugiej do pierwszej ligi" - zauważa Jacek Kurski z PiS. "Trzeba dać mu odpocząć" - dodaje Donald Tusk.
 • W krakowskim Teatrze Stu 17 września "Biesy" Dostojewskiego przedstawi Krzysztof Jasiński. Stawrogina, jedną z najtrudniejszych ról w światowym repertuarze, zagra Radosław Krzyżowski.
 • Czy eliminując Leszka Millera, lewica dokonuje pokoleniowego przełomu? Przecież Marek Borowski, ten sam rocznik 1946, przeżywa ponowny rozkwit kariery w LiD - pisze w DZIENNIKU publicysta Piotr Zaremba.
 • Trzeba zbudować w Europie pamięć o zbrodni w lesie katyńskim, która jest najtragiczniejszym symbolem zbrodniczości komunizmu afiszującej się nie tylko mordami, ale niszczeniem elit i ducha narodów - pisze w "Fakcie" Rocco Buttiglione, polityk i filozof włoski, czołowy europejski konserwatysta.
 • Prokuratura cofnęła nakaz zatrzymania Ryszarda Krauzego
  Zamieszany w aferę przeciekową Ryszard Krauze przemówił. Zapowiada, że mimo oskarżeń chce wrócić do kraju. "Nie poczuwam się do popełnienia zarzucanych mi przestępstw. Nie zamierzam ukrywać się przed prokuratorem" - deklaruje w oświadczeniu dla PAP. Biznesmen, który ma dostać zarzut składania fałszywych zeznań i utrudniania śledztwa, sugeruje, że sprawa ma podtekst polityczny.
 • "Internauci na wybory zazwyczaj nie chodzą. Można śmiało założyć, że 21 października do urn pójdzie co najwyżej 30 proc. tej grupy. Nie opłaca się więc wydawać pieniędzy na taki elektorat, lepiej włożyć je w grupę, która pójdzie głosować na pewno. Wszak partie masowe walczą o masy, a nie o elity" - pisze w DZIENNIKU Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
 • Nawet najbardziej pragmatyczny polityk będzie podejrzewał dziennikarza o złe intencje. Nie ufaj do końca politykom, ale pamiętaj: oni bardziej nie ufają tobie - pisze w DZIENNIKU Piotr Zaremba.
 • Józef Oleksy nie wystartuje w wyborach z list Samoobrony - zdradził Andrzej Lepper. Zapowiedział jednak, że jego partia będzie współpracować z byłym premierem w sprawach międzynarodowych. Lepper zagroził także Jarosławowi Kaczyńskiemu procesem. "Premier powinien zapłacić za kłamstwa" - twierdzi szef Samoobrony.
 • Ponad sto zatrzymanych i tony skonfiskowanego towaru - taki jest bilans wielkiej operacji straży miejskiej na największym rzymskim targowisku Porta Portese. Wśród skontrolowanych byli też Polacy, choć większość aresztowanych to Romowie.
 • "Blisko Jedenew" Kevina Vennemanna to smutna baśń dla dorosłych, którzy nigdy nie byli dziećmi. Historia zagłady żydowskiego świata opowiedziana przez małą dziewczynkę tyleż fascynuje, co wymaga wytrwałości.
 • Mum to największe obok Sigur Ros gwiazdy ambientowego popu z Islandii. Z wokalistą zespołu Gunnarem Ornem Tynesem rozmawiamy o wpływie krajobrazu na psychikę i okładce ich nowej płyty, którą można zjeść.
 • Dziś swą premierę ma krążek "Młynarski" formacji Raz Dwa Trzy. Album cieszy się ogromnym zainteresowaniem - jeszcze przed jego premierą zamówiono ponad 30 tysięcy egzemplarzy. Zanosi się na to, że krążek z piosenkami Wojciecha Młynarskiego będzie jednym z największych fonograficznych przebojów tego roku.
 • Szybko przybywa kobiet, dla których po porodzie nie ma zajęcia. Powrót na rynek pracy utrudnia najczęściej forma zatrudnienia - w Polsce dominują bowiem umowy czas określony. A tych z młodymi matkami często się już nie odnawia.
 • Łóżeczko dziecięce
  Wybór pościeli dla nowo narodzonego dziecka nie jest wcale tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Piękna kolorystyka i bajkowe wzory sprawiają, że mamy ochotę ściągnąć ze sklepowej półki każdy napotkany produkt. Należy jednak pamiętać o względach praktycznych - takich jak materiał, z którego pościel jest wykonana czy liczbę elementów, które wchodzą w jej skład.
 • Matka z dzieckiem w chuście
  Na prawidłowy rozwój maluszka wpływ ma wiele czynników. W pierwszych miesiącach życia niezwykle ważne jest, aby dziecko czuło bliskość rodziców. To pozwala mu czuć się bezpiecznie i wpływa pozytywnie na rozwój psychiczny. W późniejszym czasie dziecko wymaga innego rodzaju bliskości - jakiego?
 • Matka z dzieckiem
  Opieka nad dzieckiem jest nie lada wyzwaniem dla każdej, a szczególnie pracującej kobiety. Nie każdy jednak wie, że Kodeks pracy zapewnia szereg praw i przywilejów nie tylko matkom w okresie ciąży, ale również tym, które powróciły już do pracy. Jakie udogodnienia im przysługują?
 • Kobieta karmi piersią niemowlaka
  W Polsce 96 proc. kobiet rozpoczyna karmienie naturalne w ciągu pierwszych dni od narodzin malucha. Mleczna droga urywa się jednak gwałtownie najczęściej po wypisie ze szpitala. Z przeprowadzonej ostatnio ankiety wynika, że jedynie 10,5 proc. mam karmi swoje pociechy wyłącznie piersią w 6. miesiącu życia. Powrót do pracy to duża zmiana w dotychczasowym trybie funkcjonowania powiększonej niedawno rodziny. Adaptacja do nowych warunków wymaga czasu, jednak nie musi oznaczać zmiany przyzwyczajeń żywieniowych Twojego malucha. Mama, która wróciła do pracy może z powodzeniem kontynuować karmienie własnym pokarmem.
 • Ojciec z niemowlęciem
  Polscy tatusiowie coraz chętniej korzystają z dedykowanych specjalnie im kursów szkół rodzenia. Chętniej niż kiedyś okazują też swoje uczucia, asystują przy porodach i biorą urlopy tacierzyńskie. Jak to wpłynie na ich dzieci, gdy będą dorosłe?
 • Bogusław Rychter
  Bogusław Rychter, żebrak z Katowic, jest smutnym symbolem traktowania przez państwo osób niepełnosprawnych. I tych, którym się w życiu gorzej powiodło. Jego historię opisuje Mira Suchodolska.
 • Kinga Rusin
  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk, krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia.
 • Polska prasa
  Magdalena Rigamonti w kategorii "wywiad" oraz Patryk Słowik w kategorii "dziennikarstwo specjalistyczne" - dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" uhonorowani prestiżową nagrodą Grand Press. Gratulujemy!