wiersze o zdrowiu dla dzieci

Artykuły dotyczące tematu wiersze o zdrowiu dla dzieci znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wiersze o zdrowiu dla dzieci. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Jesteśmy częścią wszechświata, tego, co nas otacza. Chińczycy wierzą, że to od żywiołów zależ nasze losy i nasz charakter. Warto wiedzieć, co ma na nas tak duży wpływ! Woda, ogień, a może drzewo...
 • DZIENNIK zapytał rodziców, co sądzą o naszym systemie oświatowym. Wyniki sondażu są dla tego systemu zaskakująco dobre. Rodzice ocenili szkoły, do których posyłają swoje dzieci, prawie na "czwórkę", a nauczycieli nawet nieco powyżej.
 • Zbyt często zapominamy, że szkoła nie jest jaskinią lwa - mówi w wywiadzie dla DZIENNIKA psycholog i terapeuta, Małgorzata Ohme.
 • Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Mówi się też, że dla intensywnie pracującego mózgu najlepsza jest porcja słodyczy. Czy to oznacza, że nasze dziecko przed pójściem do szkoły powinno zjeść czekoladowy batonik? Nic podobnego - przekonuje pismo "New Scientist", które rozprawia się z mitami dotyczącymi jedzenia stymulującego pracę ludzkiego mózgu.
 • Minister edukacji prof. Ryszard Legutko ogłosił swoją koncepcję szkoły. Chce powrotu do przedwojennych tradycji i przedwojennych wzorców inteligenta. W jaki sposób? Ucząc łaciny, wprowadzając mundurki i podnosząc poziom trudności matury - wylicza DZIENNIK.
 • Dwa samoloty z liczącej sześć maszyn grupy "Żelazny" z Zielonej Góry zderzyły się podczas wykonywania figury akrobatycznej zwanej "rozetą". Dramat rozegrał się podczas pokazów Air Show w Radomiu. Zginęli założyciel grupy 62-letni Lech Marchelewski i 24-letni Piotr Banachowicz.
 • Keira Knightley, pierwszoplanowa bohaterka opartej na prozie Iana McEwana "Pokuty", olśniła wszystkich swoją różową kreacja w stylu empire, którą włożyła na ceremonię otwarcia festiwalu w Wenecji. Na wywiad z DZIENNIKIEM w hotelu Excelsior, towarzyskim i biznesowym centrum festiwalu, przyszła w skromnej, brązowej sukience i wyglądała jeszcze bardziej olśniewająco.
 • Dziś Ty i Twoje dziecko przeżywacie początek roku szkolnego. A na stres najlepsze jest słodkie szaleństwo. Przygotuj więc łatwy i pyszny, a przede wszystkim sprawdzony deser, polecany przez inną mamę. Za truskawkowym ptasim mleczkiem przepadają dzieci Anny. A Twoje?
 • Powalczy z żołnierką. Dziś około godziny 18.00 polskiego czasu Agnieszka Radwańska powalczy o awans do ćwierćfinału US Open z Shahar Peer. Izraelska tenisistka na co dzień służy w armii. Rankami siedzi w sztabie, a wieczorami gra w tenisa. Zobacz ją w akcji.
 • Nagła usterka samochodu może przydarzyć się każdemu. Pamiętajmy, że zawsze najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom ruchu.
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  W tym roku szkolnym każde dziecko - od przedszkolaka po gimnazjalistę - będzie mogło codziennie dostawać za darmo szklankę mleka. Zapłacą za nią Unia Europejska i budżet państwa.
 • Grubo ponad 12 miliardów dolarów, czyli prawie 34 miliardy złotych - taki majątek ma najbogatsze dziecko bogacza w Rosji. Kokosy, warte więcej niż trzyletnie dochody Warszawy, ma na swoim koncie 17-letni syn prezesa Łukoilu, Jusuf Alekpierow.
 • Żeby z młodego człowieka wyrósł inteligent w dosłownym tego słowa znaczeniu, trzeba włożyć w to wiele pracy. Ogromne znaczenie ma rodzina, atmosfera w domu - czy są w nim książki, czy rodzice je czytają, czy chodzi się do teatru - pisze w DZIENNIKU Katarzyna Kolenda-Zaleska, publicystka TVN.
 • W Hiszpanii zakazuje się eksperymentów na małpach człekokształtnych. W Polsce nadal eksperymentuje się na dzieciach. Są bezbronne w rękach ministrów oświaty. Dyskutowanie o pomysłach kolejnego z nich wydaje mi się bezsensowne - pisze w DZIENNIKU Manuela Gretkowska, założycielka Partii Kobiet.
 • Rodzice powinni zaoferować dziecku jak najszerszą ofertę zajęć dodatkowych. Bo jeżeli w dzieciństwie nie damy mu spróbować różnych rzeczy, to później będzie po prostu leniwe i niczym się nie zainteresuje. Albo wręcz przeciwnie - rzuci się na wszystko, straszliwie stęsknione za tym, by w jego życiu wreszcie coś się działo - mówi DZIENNIKOWI Joanna Heidtman, psycholog i socjolog.
 • Statystyczny Polak ma 36 lat i 7 miesięcy, co sytuuje nas w europejskiej czołówce młodych społeczeństw - wyprzedzają nas tylko Irlandczycy i Słowacy - pisze DZIENNIK. Ale nasz kraj nie jest jednorodny. Najmłodsze województwa to te na północy: warmińsko-mazurskie, pomorskie czy kujawsko-pomorskie - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.
 • Mary Poppins - guwernantka doskonała, uosobienie marzeń zarówno dzieci, jak i rodziców - przybywa nie wiadomo skąd, przygnana wschodnim wiatrem, by wnieść w życie rodziny powiew magii.
 • Reprezentacja Polski może zostać bez kapitana. Jacek Bąk przyleciał do Frankfurtu na zgrupowanie kadry z urazem kręgosłupa i wszystko wskazuje na to, że nie zagra w sobotę z Portugalią.
 • Wokalista Ich Troje Michał Wiśniewski popełnił plagiat - orzekł łódzki sąd okręgowy. I nakazał artyście zapłacić 70 tys. zł zadośćuczynienia mężczyźnie, który napisał słowa, wykorzystane przez Wiśniewskiego w piosence. To Piotr Bogdanowicz, który odsiaduje karę 25 lat więzienia za podwójne zabójstwo.
 • Wróciłeś z wakacji. Siadasz za biurkiem, włączasz komputer. Podnosisz słuchawkę telefonu i ... już na nic nie masz siły. Brzmi znajomo? Jeśli tak, dopadła cię powakacyjna niedyspozycja. Ale choć przykra, na szczęście zazwyczaj krótkotrwała.
 • Wydarzenia na świecie nie dzieją się przypadkiem. One mają się wydarzyć, czy to w sprawach każdego narodu, czy w sprawach gospodarczych. A większość z nich jest przygotowywana i zarządzana przez tych, którzy pociągają za sznurki – zdradził Brytyjczyk Denis Haeley, były minister obrony.
 • Niemowlę myjące żeby
  Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było coraz bardziej samodzielne w wykonywaniu czynności higienicznych, aby czyniło postępy w zakresie dbania o siebie i swoje zdrowie. Kształtowanie odpowiednich nawyków higienicznych u dzieci to często niezliczone lekcje trwające miesiącami, a nawet latami. Warto więc ten czas nauki przeżyć jak najlepiej, choć z pewnością będą się zdarzały bunty i napięcia oraz pomyłki i wpadki.
 • "Szlak nadziei"
  W swej najnowszej książce profesor Norman Davies idzie szlakiem bojowym armii generała Władysława Andersa. Zaczyna od wstrząsających relacji tych, którzy narażając życie uciekali z ZSRR do polskiej jednostki, a kończy na sojuszniczej zdradzie i gorzkim losie weteranów starć spod Monte Cassino. Profesor ujawnia też, jak NKWD, prawdopodobnie na rozkaz Stalina, robiła wszystko, by skłócić Żydów z Polakami.
 • podatki, praca
  Wyrzuciliśmy twórców poza system emerytalny, ale oni sobie na tym marginesie poradzą. Kłopoty zaczną się, kiedy się zestarzeją i zniedołężnieją. 
 • Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego w Krakowie
  Z udziałem najbliższej rodziny, przyjaciół i wielu fanów w Bazylice Mariackiej w Krakowie odbyła się we wtorek msza pogrzebowa Zbigniewa Wodeckiego. Żył dla innych, nie da siebie - mówił w homilii o zmarłym artyście ks. Robert Tyrała.
 • Haker
  Coraz więcej urządzeń AGD można podłączyć do Internetu. Producenci nie dbają jednak o to, by odpowiednio je zabezpieczyć przed włamaniem. Dlatego też firma Fortinet przygotowała poradnik o tym, jak uchronić własną sieć przed intruzami.